Sprzęgła przemysłowe

Ważną rolę podczas przenoszenia napędu w maszynach, odgrywają sprzęgła przemysłowe, które są dostępne chociażby w wersji elastycznej skrętnej czy z zębami łukowymi. Ich podstawowym zadaniem jest łączenie oraz rozłączenie wałów urządzenia, którego rezultatem ma być uzyskiwanie momentu obrotowego. Skuteczne wykonanie tego działania jest możliwe za pomocą części dostępnych w naszych magazynach.

Sprzedawane części zamienne sprzęgieł przemysłowych

W naszej ofercie można nabyć kilka najpopularniejszych, najczęściej spotykanych sprzęgieł, takich jak chociażby artykuły w opcji oponowej, bezluzowej czy przeciążeniowej. Są one dostarczane do naszych magazynów przede wszystkim przez dwóch producentów tych części KTR oraz R+W.

Najważniejsze zalety

Do kluczowych możliwości oferowanych elementów należy ich wszechstronność. Dla przeciętnych użytkowników kojarzą się one głównie z motoryzacją, jednak używa ich się również w innych miejscach. Coraz częściej stawia się na minimalizację elementów, które poprzez mniejsze rozmiary nie tracę jednak swoich kluczowych parametrów. Dzięki użyciu tych elementów możliwe jest również uzyskanie jednocześnie niezbędnej prędkości działania bez obawiania się o przeciążenie całego układu i jego uszkodzenie. Takie możliwości można uzyskać, kupując sprzęgła w naszej firmie.