Pasy klinowe, zębate i napędowe

Do niezbędnych elementów układów przeniesienia napędu należą pasy klinowe, zębate oraz napędowe. To najpopularniejsze elementy wykorzystywane w przemyśle w tym zastosowaniu, dlatego też konieczne konieczna jest ich ciągła diagnostyka i możliwa szybka wymiana.

Najważniejsze części zamienne pasowe

Do skutecznego przenoszenia napędu w działalności przemysłowej niezbędne jest wykorzystanie dobrych elementów, a do takich należą pasy klinowe w wersji klasycznej czy uzębionej. Oferujemy również chociażby pasy napędowe skórzane, tkaninowe, a także elastomerowe. Zapewniamy również taśmy w wersji zamkniętej lub otwartej, a także w opcji standardowej oraz specjalnie wzmocnionej.

Korzyści ze stosowania pasów napędowych

Świetnej jakości pasy klinowe, zębate oraz napędowe, a jedynie takie zapewniamy w naszym asortymencie, zapewnią bezawaryjną pracę urządzenia, co jest bardzo ważne w przypadku produkcji przemysłowej i jej ciągłości. Do bardzo istotnych korzyści z punktu widzenia funkcjonowania zakładu oraz poszczególnych maszyn zaliczyć można również możliwość uzyskania niskiego zużycia energii, co ma ważny wpływ na oszczędności finansowe w działaniu całej firmy.

Główni producenci dostępnych części

Korzystamy z części zamiennych, które są dostarczane zarówno przez polskich, jak i zagranicznych dostawców o wieloletniej tradycji i wysokiej renomie, dzięki czemu elementy te powinny długo i efektywnie służyć w Państwa zakładach. Do takich producentów zaliczyć można firmy  Optiblet, Gates, Continetal ContiTech, Mitsuboshi czy producent krajowy Stomil Sanok (Sanok Rubber Company).

Przykładowe możliwości zastosowania

Pasy napędowe podobnie jak inne oferowane przez nas elementy asortymentu z zakresu mechaniki, znajdują swoich nabywców wśród szerokiego grona odbiorców. Często korzystają z nich klienci z branży motoryzacyjnej, a także firmy wykorzystujące specjalistyczne urządzenia techniczne, takie jak chociażby prasy. To także elementy wykorzystywane np. w sprzęcie AGD.