Pasy napędowe

W różnego rodzaju urządzeniach, których konstrukcja obejmuje oddalone od siebie obracające się wały, do przenoszenia ich prędkości obrotowej stosuje się płaskie pasy napędowe. Wykorzystuje się je do maszyn takich jak m.in. ciężki sprzęt rolniczy, wrzeciona, obrabiarki do drewna, przenośniki taśmowe, prasy czy szlifierki. Produkty te z naszej oferty doskonale nadają się do pracy nawet w trudnych warunkach i świetnie znoszą intensywne obciążenia. U nas można je zamówić w konkurencyjnych cenach i z gwarancją wysokiej jakości.

Ponieważ płaskie paski napędowe do maszyn powstają z takich materiałów jak skóra, guma syntetyczna czy poliamid, a ich konstrukcja jest warstwowa, zapewniają bezpieczny transfer energii pomiędzy kołem a wałem. Ich zastosowanie przekłada się na wysoką wydajność działania przekładni, nawet jeśli przenoszona moc osiąga bardzo duże wartości. Tym, co decyduje o ich jakości i uniwersalności zastosowania, są znakomite parametry wytrzymałościowe. Świetna odporność na zmienne warunki atmosferyczne i na kontakt z olejami, smarami czy wilgocią pozwala na efektywną pracę również w ciężkich warunkach.

Płaski pas napędowy do maszyn ma też tę zaletę, że potrafi ograniczać drgania przekładni, co jest bardzo istotne w kontekście jej żywotności. Dzięki temu nawet nagłe obniżenie lub zwiększenie obciążeń przebiega w sposób płynny i bez powstawania wibracji. Nasze produkty pochodzą wyłącznie od zaufanych, światowej klasy producentów, którzy zapewniają wysoką jakość wykonania. Zapraszamy do kontaktu w celu złożenia zamówienia.